Dolar28.9073 TL
Euro31.5003 TL
Sterlin36.6248 TL
Aydın 15 °C
Çok Bulutlu

Vatandaş asgari ücrete yapılacak zamdan çok enflasyona çözüm istiyor

Yıl sonu yaklaşırken gözler asgari ücret için belirlenecek zam oranına çevrildi. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın 2023 yıl sonu enflasyon beklentisinin yüzde 65’e çıkmasının ardından vatandaşlar asgari ücretin enflasyon altında ezilmesinin devam edeceğini düşündüklerini söyledi.

  • 0
  • 15
Vatandaş asgari ücrete yapılacak zamdan çok enflasyona çözüm istiyor
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Aralık ayında toplanacak Asgari Ücret Tespit Komisyonu öncesinde vatandaşlar, ekonomik krizin çözülmesi için asgari ücrete yapılacak zam haricinde somut çözümler getirilmesi gerektiğine değindi.
‘’65 YAŞINDA HALA İNŞAATLARDA ÇALIŞIYORUM’’
Emekli olmasına rağmen çalışmadan geçinmenin mümkün olmadığına değinen Selamı Sucu, ‘’ “Emekliyim, 65 yaşındayım. Geçinemediğim için inşaatlarda çalışıyorum. Asgari ücret 30 bin lira bile olsa alım gücünü karşılamaz. Her şey çok pahalı, alamıyoruz, bakmakla yetiniyoruz. Enflasyon artmaya devam ettikçe, asgari ücret 30 bin lira bile olsa geçinemezsin. Asgari ücrete gelen artış eriyip gidiyor“ diye konuştu.
‘’ÖNCE ENFLASYONA DUR DEMELERİ LAZIM’’
Asgari ücrete yapılacak zammın enflasyon karşısında önemi olmadığını ifade eden Abdullah B. ise, ‘’Artık kasapların önünden geçemiyoruz. Bırak eti tavuk bile alamıyoruz. Bugün en ucuz ev kirası 10 bin lira olmuş. Asgari ücretli bu kirayı nasıl ödesin? Kira mı ödesin, evine mi baksın, çocuklarının karnın mı doyursun? Çok zor durumdayız. Önceleri bereket vardı, her şeyi alabiliyorduk. Şimdi ülkenin bereketi gitti. Önce enflasyona çözüm bulsunlar asıl önemli olan bu. Yoksa bu düzen böyle gidecek” dedi.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Bodrum Belediye A.Ş. ihtiyacı olan satın alma gruplarını yayınladı

CHP’li Karakoz Sökeli balıkçıların mağduriyetini TBMM gündemine taşıdı

Meslek Fabrikası eğitimlerinde sertifika heyecanı

Merkezefendi Belediyesi’nden emlak ve çevre temizlik vergisi’nde son gün uyarısı!

Dolar yükselişini sürdürüyor

Bir sigara grubuna daha zam geldi

Whatsapp İhbar Hattı