Dolar32.2520 TL
Euro34.9894 TL
Sterlin40.8834 TL
Aydın 30.9 °C
Açık

Uzmandan uyarı: Güzellik için sağlığınızı riske atmayın!

Kuşadası’nın tanınan güzellik uzmanlarından Ecem Akın, son dönemlerde artan ‘merdiven altı’ güzellik merkezlerine karşı uyardı. Güzellik merkezlerinin yetkisi dışında uyguladıkları işlemlerin hayati risk dahi taşıyabileceğine değinen Ecem Akın, ‘’ Dolgu, botoks gibi işlemler güzellik merkezlerinde yapılacak işlemler değildir. Muhakkak doktor tarafından klinik ortamında yapılmalıdır’’ dedi.

  • 0
  • 37
Uzmandan uyarı: Güzellik için sağlığınızı riske atmayın!
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Güzellik standartlarının değişmesiyle beraber tüm dünyada lazer, dolgu, botoks, kalıcı makyaj, cilt bakımı, kaş işlemleri gibi estetik müdahalelere talep arttı. Bununla beraber merdiven altı diye tabir edilen ruhsatsız veya yetkisiz elemanlarla açılan güzellik merkezleri ise büyük tehlike oluşturuyor.‘’GÜZELLİK MERKEZLERİ HER İŞLEMİ YAPAMAZ’’
Güzellik merkezlerinin uygulayabileceği işlemlere değinen Ecem Akın, ‘’ Güzellik merkezleri her işlemi yapamaz. Özellikle estetik müdahale diye adlandırdığımız işlemlerin tamamı klinik ortamında doktor tarafından yapılmalıdır. Günümüzde maalesef bu kurala uymayan kurumlar var fakat ani bir komplikasyonda doktor müdahalesi gerekebilir ve yetkisiz yapılan bir işlemde sonuçlar çok ağır olabilir’’ dedi.


‘’GÜZELLİK MERKEZİ SEÇERKEN DİKKAT EDİLECEK ÖNEMLİ NOKTALAR VAR’’
Kadınların yoğun ilgi gösterdiği merkezleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi veren Akın, ‘’ Güzellik sektörünün yükselişi her köşe başında bir merkez açılmasına neden oldu. Fakat bu işte dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var. Mesela yaptırılacak işlemlerle ben müşterilerime muhakkak ön görüşme tavsiye ediyorum. Merkezin temizliği, ürünlerin kalitesi incelenmeli ve bilgi alınmalı. Bunun yanı sıra merkezi denemeden uzun süreli paketleri satın almayı da sağlıklı bulmuyorum. Güzellik sağlıktır ve hafife alınmamalıdır’’ dedi.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Kuşadası’nda sokakta sağlık hizmeti

Onaylı randevu dönemi başlıyor!

Kuşadası Belediyesi Her Hizmeti İle Hemşehrilerinin Yanında olmaya Devam ediyor

Astım hastası kadın uçak ambulansla Ankara’ya sevk edildi

Resmi Gazete'de yayımlandı! 36 bin sağlık personeli alınacak

Kene vakaları artıyor!

Whatsapp İhbar Hattı