Dolar32.0636 TL
Euro34.7215 TL
Sterlin40.5553 TL
Aydın 19.5 °C
Açık

Seferihisarlı üzüm üreticilerine ilaç desteği

Seferihisar Belediyesi, üretici destekli çalışmaları kapsamında üzüm üreticilerine 5000 litre sıvı bordo bulamacı dağıttı.

  • 0
  • 21
Seferihisarlı üzüm üreticilerine ilaç desteği
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Üzüm üreticilerini ziyaret eden Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, hem üreticiye hem de ilçe turizmine büyük katkı sunacak “Bağ Rotası” projesini hayata geçireceklerini müjdeledi.

Seferihisar Belediyesi, tarımsal üretimle geçimini sağlayan hemşehrilerini yalnız bırakmıyor. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ile üzümlerin hastalık kapmaması ve zararlılardan korunması için büyük önem taşıyan sıvı bordo bulamacı ilacı dağıtımına başlayan belediye, Çamtepe Köyü’nden Kavakdere’ye, Orhanlı’dan Turgut Köyü’ne Seferihisar’daki tüm üzüm üreticilerine dağıtım yaptı. Üzüm üreticileri verilen katkıdan dolayı, belediyeye ve Başkan Yetişkin'e teşekkür ettiler.

YETİŞKİN’DEN BAĞ ROTASI MÜJDESİ

Köylerdeki üreticileri ziyaret ederek dağıtıma katılan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, uluslararası standartlara sahip bir bağ rotası için çalışmalara başladıklarının müjdesini verirken, “Seferihisar’da uluslararası bir bağ rotasını hayata geçirmek için çalışmalara başladık. Bu bağ rotası hem üreticimize, hem de ilçe turizmine büyük katkı sunacak. Tabii böyle bir çalışmanın hayata geçmesi için öncelikle üreticimizin desteklenmesi gerekiyor. Sıvı bordo bulamacı dağıtarak üreticimizi ve ürünlerimizi koruyoruz. Üreticimizin kazancını artırmak için elimizden geleni yapacak Seferihisar’da her zaman üreticinin kazanmasını sağlayacağız” dedi.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Zeytinde halkalı leke tehlikesine karşı çağrı

Aydın'ın sarı altını üretimde dünya birincisi İspanya’da güçleniyor

Çerçioğlu'ndan üreticilere büyük müjde!

Muğla’da yaz meyveleri pazar yerindeki tezgahlarda yerini aldı

Aydın’ın sembol ürününe gelişim kontrolü yapıldı

Ürettiği binbir çeşit ata tohumunu ücretsiz bir şekilde dağıtıyor

Whatsapp İhbar Hattı