Dolar32.0636 TL
Euro34.7215 TL
Sterlin40.5553 TL
Aydın 19.7 °C
Açık

Savaşın yıldönümü unutulmadı

Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kent Konseyi işbirliğinde, Rusya-Ukrayna arasında devam eden savaşın ikinci yıl dönümünde Kuşadası’nda anma programı düzenlendi.

  • 0
  • 58
Savaşın yıldönümü unutulmadı
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Savaş nedeniyle ülkesinden ayrılmak zorunda kalan savaş mağdurları, savaşın ikinci yıl dönümünde Ukrayna’nın başkenti Kiev’de 50 farklı ülkeden savaş mağduru katılımcıların yer aldığı bir program ile dualar eşliğinde anıldı. Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kent Konseyi’nin iş birliğiyle, Kuşadası’nda yaşayan savaş mağduru anne ve çocuklar da anma programına dahil oldu.

Etkinlik Kent Konseyi Yabancılar Meclisi Başkanı Olena Burgaç’ın konuşması ve savaş mağduru kadın ve çocukların tiyatral dansları ile başladı. Ardından Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen programa telefon ile uzaktan bağlantı sağlandı. Kuşadası’nda yaşayan savaş mağduru kadınlar bu seneyle birlikte 3. kez katılım sağladıkları anma programıyla Dünya Guinness Rekorlar Kitabına girdi. Programın ardından çocuklarla birlikte atölyede el işi çalışmasıyla kağıttan melek figürleri yapıldı. Atölyede çocuklar tarafından hazırlanan el işi ürünler dilek tutularak ağaca asıldı. Program tekrar telefon ile Kiev’e bağlanıp savaşın bitmesi için dualar edilerek sona erdi.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Son dakika! İran İsrail’e hava saldırısı başlattı!

Solingen’de Türklerin yaşadığı bina kundaklandı

Rusya'daki terör saldırısının zanlıları tutuklandı

Rusya'da konser salonuna silahlı saldırı; IŞİD saldırıyı üstlendi

Marmara'da deprem!

Siparişiniz Ay'a teslim edildi!

Whatsapp İhbar Hattı