Dolar32.2520 TL
Euro34.9894 TL
Sterlin40.8834 TL
Aydın 31.8 °C
Açık

Ramazan boyunca Aydın'da 104 bin işletme denetlendi

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı boyunca il genelinde 104 bin gıda satışı yapılan işletmelerde denetim gerçekleştirdi.

  • 0
  • 59
Ramazan boyunca Aydın'da 104 bin işletme denetlendi
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde yıl boyu gerçekleştirilen gıda denetimleri Ramazan ayında da aralıksız devam etti. Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla da denetimler sıklaştırılırken, Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Ramazan boyunca vatandaşların güvenli gıda tüketebilmesi için fırın, unlu mamüller, ekmek, tatlı, şekerli mamul, et ve süt ürünleri satışı ve üretimi yapan gıda işletmelerinde denetim gerçekleştirdi. Bu çerçevede Ramazan ayı boyunca 7 bin 500 personel ile 104 bine yakın gıda denetimi gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızın sağlığı kırmızı çizgimiz. Ramazan ayı boyunca 7 bin 500 personelimizin katılımıyla 104 bine yakın gıda denetimi gerçekleştirdik. Ramazan Bayramı öncesinde de halkımızın gönül rahatlığıyla güvenilir gıdaya ulaşması için denetimlerimizi artırıyoruz” ifadeleri yer aldı.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Kuşadası’nda sokakta sağlık hizmeti

Onaylı randevu dönemi başlıyor!

Kuşadası Belediyesi Her Hizmeti İle Hemşehrilerinin Yanında olmaya Devam ediyor

Astım hastası kadın uçak ambulansla Ankara’ya sevk edildi

Resmi Gazete'de yayımlandı! 36 bin sağlık personeli alınacak

Kene vakaları artıyor!

Whatsapp İhbar Hattı