Dolar33.0035 TL
Euro35.9325 TL
Sterlin42.7371 TL
Aydın 38.8 °C
Açık

Merkezefendi Belediyesi'nden haşerelere karşı etkin mücadele

Merkezefendi Belediyesi, yaz aylarında ortaya çıkan sinek ve karasinek gibi haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Ekiplerimiz hemşehrilerimizin sağlığı ve huzuru için tüm gücüyle çalışıyor. Merkezefendimizin tüm mahallelerinde ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyoruz” dedi.

  • 0
  • 20
Merkezefendi Belediyesi'nden haşerelere karşı etkin mücadele
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Merkezefendi Belediyesi, yaz aylarında ortaya çıkan sivrisineklerle mücadelesine tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda yaz aylarında insan sağlığını tehdit eden haşerelerle mücadele etmek üzere ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Merkezefendi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ilaçlama faaliyetleri, çevre sağlığı açısından hiçbir yan etkisi bulunmayan, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla yapılıyor. Sivrisineklerin ve haşerelerin üreme noktaları olan yerler büyük bir titizlikle ilaçlanıyor. Merkezefendi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sivrisinek üreme alanları olan gölet, süs havuzu, kanal, foseptik, bodrum suları, sucul ortamlar ile karasinek üreme alanı olan, gübrelik alan ve besihaneler gibi alanlarda ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor.
İlaçlama çalışmalarında haşerelere karşı erken önlem alınmasının önemine dikkat çeken Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, yapılan çalışmalarda ekolojik dengenin korunduğunu belirtti.
“DAHA TEMİZ, SAĞLIKLI VE YAŞANABİLİR BİR MERKEZEFENDİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
İlçede yaşayan vatandaşların yaz aylarını rahat bir şekilde geçirmeleri için çalışmalarına devam ettiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Yaz aylarında sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi için büyük çaba sarf ediyoruz. Erken dönemde yaptığımız ilaçlama mücadele büyük önem taşıyor. Belirli bir takvim çerçevesinde Merkezefendimizin tüm mahallelerinde ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz hemşehrilerimizin sağlığı ve huzuru için tüm gücüyle çalışıyor. Daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir Merkezefendi için faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdüreceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Beyaz Cennette termal su debisi 30 yılda 3’te 2 azaldı

Kuşadası'nda Güvenli Parklardan Sonra Şimdi de Güvenli Plajlar

Aydın’daki ormanlarda sıkı denetim: 28 kişiye 106 bin TL cezai işlem uygulandı

Kuşadası Zabıtası Plaj Fırsatçılarına Göz Açtırmıyor

Kuşadası’nda caretta yuvaları çoğalıyor

İzmir’deki ormanlardan yürek yakan görüntüler

Whatsapp İhbar Hattı