Dolar32.0636 TL
Euro34.7215 TL
Sterlin40.5553 TL
Aydın 19.6 °C
Açık

KUTO’da 'Zamansız Kadınlar’ sahnelendi

Araştırmacı Yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı’nın anlatımı ile Cumhuriyet tarihinin ilklerine imza atan Zamansız Kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında Kuşadası Ticaret Odası’nda sahnelendi.

  • 0
  • 18
KUTO’da 'Zamansız Kadınlar’ sahnelendi
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Kalıpçı’nın aynı adlı eserinden eşsiz sunumuyla gerçekleşen tiyatral gösteride, Kuşadası Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, dönemin kostümleriyle yer alarak Zamansız Kadınları canlandırdı.

Türkiye’nin ilk kadın fotoğrafçısı Naciye Suman, ilk dünya güzeli Keriman Halis Ece, ilk akrobasi pilotu Edibe Subaşı, Türkiye’nin ilk kadın inşaat mühendisi Sabiha Gürayman, dünyanın ilk kadın jokeyi Esin Zembilci gibi döneme damga vurmuş öncü ve zamansız kadınlar, zaman tünelinden geçerek Kuşadası Ticaret Odası’nda canlandırıldı.

İlkleri başaran kadınların hikayelerinin, bilinmeyen yönleriyle Atatürk ve kadınlara verdiği değerin öneminin akıcı bir anlatım ile izleyiciyle buluştuğu gece, Parla marşı performansı ile coşkulu bir şekilde sona erdi.

İzleyicilerin duygusal anlar yaşadığı gecenin sonunda Kuşadası Ticaret Odası Meclis Başkanı Bülent İlbahar tarafından muhteşem bir performans sergileyen Araştırmacı Yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı’ya Kuşadası Prestij kitabı hediye edildi.
Gösteriye, Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seydi Yıkılmaz, Meclis Başkan Yardımcısı Tolga Erdem, Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm Yıldırım ve kalabalık bir izleyici kitlesi katıldı.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Başkan Doğan’dan kadınlara mikrokredi desteği

Kuşadası’nda adımlar farkındalık için atıldı

Seracılığı bıraktı, şoförlüğe başladı

Kuşadası’nda 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü coşkuyla kutlandı

Kuşadası Belediyesi 8 Mart'ta emekçi kadınların yanında!

CHP Kadın Kollarından 81 il ve ilçelerde eş zamanlı basın açıklaması: “Bütün kadınlar emekçidir”

Whatsapp İhbar Hattı