Dolar32.0636 TL
Euro34.7215 TL
Sterlin40.5553 TL
Aydın 21.8 °C
Açık

Kuşadası'nda 1. parti CHP oldu

Tüm Türkiye’nin heyecanla beklediği 31 Mart yerel seçimleri sonuçlandı. Kuşadası’nda Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Ömer Günel 2’inci kez Belediye Başkanı seçildi.

  • 0
  • 14
Kuşadası'nda 1. parti CHP oldu
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Kuşadası’nda oy potansiyeli bakımından 2’inci parti konumunda bulunan AK Parti, bu kez 3’üncü sıraya geriledi. AK Parti oylarının çoğu ise İYİ Parti’ye kaydı. Seçim sonuçlarının ardından kentte sıralama ise şu şekilde oldu:
1)Cumhuriyet Halk Partisi
2)İYİ Parti
3)AK Parti

Kent sakinleri ise kirli ittifaklar karşısında Başkan Ömer Günel’in seçimi kazanmasından memnun olduklarını belirtti. Kuşadalılar, CHP’nin kaybetmeyeceğinin de altını çizdi.

“KUŞADASI BU OYUNLARA GELMEZ”
Başkan Ömer Günel’in seçimi kazanmasından duyduğu mutluluğu ifade eden Muzaffer Canpolat, “Başkan Ömer Günel’in, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazanmasına tabi çok sevindik. Bizler Cumhuriyet çocuğuyuz. Atatürkçüler kazandı. Hainler kazanmadı. Kuşadası kendi içlerinde yaptıkları oyunlara gelmez, gelmedi de zaten” dedi.

“TÜM TÜRKİYE İÇİN ÇOK MUTLUYUZ”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) ülke genelindeki başarısının kendisini çok mutlu ettiğine değinen Ali Özcan ise, “Türkiye’de genel olarak çok mutluyuz. İYİ Parti’ye de ders olsun, AK Parti’ye de ders olsun. Halkımız artık bu kirli oyunlara gelmiyor. Kuşadası halkı yerel seçimde en doğru kararı verdi” dedi.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Başkan Ömer Günel, yeni dönemde sosyal yardımların artacağına değindi

İYİ Partililerin ilk meclis şaşkınlığı

AK Parti grubundan Başkan Ömer Günel’e teşekkür

Kuşadası Belediye Meclisi’nin yeni görev dağılımı belli oldu

YSK itirazları değerlendirdi, karar verildi

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel mazbatasını aldı

Whatsapp İhbar Hattı