Dolar33.0035 TL
Euro35.9325 TL
Sterlin42.7371 TL
Aydın 41.1 °C
Az Bulutlu

Kuşadası Belediyesi'nden her ay çocuklara süt desteği!

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in talimatıyla Mart 2023’te “Kuşadası'nda çocuklar lıkır lıkır süt içiyor” sloganı ile hayata geçirilen büyüme çağındaki çocukların temel besini olan süt desteği devam ediyor. Bu kapsamda Kuşadası Belediyesi’ne bağlı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aradan geçen 15 ayda çocuklara 143 bin 100 litre süt dağıtımında bulundu.

  • 0
  • 22
Kuşadası Belediyesi'nden her ay çocuklara süt desteği!
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Sosyal belediyecilik anlayışı ve vatandaş odaklı hizmetleri ile örnek olan Kuşadası Belediyesi, ülke genelindeki ekonomik kriz karşısında dar gelirli hemşehrilerinin yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda soba, yakacak ve erzak desteğinde bulunarak ailelere destek olan Kuşadası Belediyesi çocukları da unutmuyor. Kuşadası Belediyesi, kentte yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş arasındaki çocuklarına, gelişim çağında önemli bir yeri olan sütü ücretsiz dağıtıyor. Her ay Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından önceden alınan taleplere göre, ihtiyaç sahibi ailelere günlük 8 litre süt dağıtımı yapılıyor. Ayda ortalama Ayda ortalama 1200 çocuğun yararlandığı süt desteği projesi kapsamında ekipler tarafından 15 ayda 143 bin 100 litre süt evlere ulaştırıldı.

Bu kapsamda ekipler tarafından belirlenen liste doğrultusunda, projenin başladığı Mart 2023’ten bugüne kadar çocuklara 143 bin 100 litre süt desteği verildi.

Kuşadası Belediyesi’nin süt desteğinden faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler ‘sutdestegi.kusadasi.bel.tr’ adresinden ve 444 71 14 numaralı Güvercin Masa hattı aracılığıyla başvuru yapabilir.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

EÜ Tıp Fakültesi, sağlık profesyoneli adaylarını bekliyor

5 yaşındaki Eymen SMA hastası Linda bebeğe kumbarasını bağışladı

Gezi teknesinde rahatsızlanan vatandaşa tıbbi tahliye

Muğla Büyükşehir ücretsiz HPV aşı uygulaması çalışmalarına başladı

Karın ağrısı şikayetiyle gitti, 10 kiloluk dev tümör çıkartıldı

19’luk teyzeden yeğene hayat hediyesi

Whatsapp İhbar Hattı