Dolar31.2955 TL
Euro33.8406 TL
Sterlin39.6006 TL
Aydın 18.9 °C
Az Bulutlu

Kuşadası Belediyesi, Kadın Sığınma Evi ile ilgili gerçeği yansıtmayan açıklamalara cevap verdi

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, son günlerde bazı gazete ve internet sitelerinde Kuşadası Belediyesi’nin kadın sığınma evi açma sorumluluğunu yerine getirmediğine dair çıkan haberler ile verilen beyanların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, “Kadın Sığınma Evi'nin planlaması ve yapım işleri 2024 Kuşadası Belediyesi Bütçesi’ne eklenmiştir” dedi.

  • 0
  • 13
Kuşadası Belediyesi, Kadın Sığınma Evi ile ilgili gerçeği yansıtmayan açıklamalara cevap verdi
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

BAŞKAN YARDIMCISI SEYFİ SEYHAN SUVARİ:

“KADIN SIĞINMA EVİ'NİN PLANLAMASI VE YAPIM İŞLERİ 2024 KUŞADASI BELEDİYESİ BÜTÇESİ’NE EKLENMİŞTİR”

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari’nin açıklaması şu şekilde:

“Kuşadası Belediyesi olarak sosyal belediyecilik alanında görüşlerimiz ve çalışmalarımız ortadadır. Nüfusu yüz bini geçen yerleşim yerlerinde "Kadın Sığınma Evi" yapılması yasal bir zorunluluktur. 15.08.2023 tarihinde, Kuşadası Belediyesi olarak bir mahallemize kadın sığınma evi yapılması amacıyla bir arsanın tahsisi için gerekli imar çalışmaları başlatılmıştır. Kadın Sığınma Evi'nin planlaması ve yapım işleri "2024 Kuşadası Belediyesi Bütçesi"ne eklenmiştir.

Dönemimizde açtığımız Anne-Baba-Çocuk Merkezi, çocuklarımız için hizmete başlattığımız kütüphaneler, beslenme çantası dağıtımı ve her çocuğa aylık 8 litre süt desteği Kuşadası Belediyesi’nin kadınlar ve çocuklar üzerindeki hassasiyetinin de bir göstergesidir. Yine temeli atılan ve imalatı devam eden Ekolojik Kreş ve Kadın Danışma Merkezi, ihale süreçleri biten İkinci Bahar ve Engelsiz Yaşam Merkezi gibi sosyal yatırımlar belediyemizin önceliği olmaya devam edecektir”.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Başkan Ömer Günel, gençlerin yanında

Başkan Ömer Günel, zanaatkarlar ve esnafla bir arada

Başkan Ömer Günel'den açıklama geldi

Kuşadası CHP meclis üyesi adayları kimdir?

Kuşadası CHP meclis üyesi adayları kimdir?

Kuşadası CHP meclis üyesi adayları kimdir?

Whatsapp İhbar Hattı