Dolar33.0035 TL
Euro35.9325 TL
Sterlin42.7371 TL
Aydın 39 °C
Açık

'Kadın Danışma Merkezi ve Çocuk Evi' projesinde sona gelindi

Kuşadası Belediyesi tarafından kadınlara ücretsiz olarak psikolojik danışmanlık hizmeti vermek ve çalışan ebeveynlere çocuklarının bakımında destek sağlamak amacıyla yapımına başlanan Çocuk Bakım Evi ve Kadın Danışma Merkezi’nde son aşamaya gelindi. Başkan Ömer Günel, meclis üyeleri ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi.

  • 0
  • 93
'Kadın Danışma Merkezi ve Çocuk Evi' projesinde sona gelindi
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Başkan Ömer Günel, göreve geldiği günden bu yana kadın ve çocuklara yönelik yaşama geçirdiği projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kuşadası Belediyesi, Türkmen Mahallesi’nde yapımına başladığı ‘Çocuk Bakım Evi ve Kadın Danışma Merkezi’nin inşaatını tamamlanma aşamasına getirdi. Başkan Ömer Günel, Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyeleri ve İYİ Parti meclis üyeleri ile çalışmaları yerinde inceleyerek projeyle ilgili bilgi aldı.
Bin 450 metrekare alana sahip tesisin Kadın Danışma Merkezi bölümünde, kentte yaşayan kadın ve gençlerin yaşadığı sosyal ve psikolojik sorunlar ile ilgili olarak ücretsiz olarak hizmet verecek olan terapi odası, psikolog odası, rehberlik ve danışmanlık odaları yer alacak.
Çalışan ebeveynlerin çocuklarının bakımına yönelik hayata geçirilecek olan ortalama 100 çocuk kapasiteli Çocuk Bakım Evi kısmında ise 300 metrekare çocuk parkı, yemekhane ve mutfak, çok amaçlı salonlar, 6 adet etkinlik ve uyku odası ile beraber 250 metrekare bahçe ve peyzaj alanı bulunacak.Yorum Yaz
Diğer Haberler

Kadın girişimcilerden Kuşadası’na yoğun ilgi

Başkan Ömer Günel’den Anneler Günü ziyareti

Anneler Günü öncesi anlamlı ziyaret

Esnafa kötü haber! IBAN ile ödeme sona eriyor

Kuşadası Belediyesi kentteki yeni parklara Türkiye'nin öncü kadın isimlerini veriyor

KUTO’da 'Zamansız Kadınlar’ sahnelendi

Whatsapp İhbar Hattı