Dolar32.2520 TL
Euro34.9894 TL
Sterlin40.8834 TL
Aydın 32.9 °C
Açık

İYİ Partililerin ilk meclis şaşkınlığı

Kuşadası’nda 2024 Yerel seçimleri sonrası yapılan ilk belediye meclisine İYİ partili meclis üyelerinin şaşkınlığı damga vurdu. Kanunen zorunlu olarak oluşturulan meclis komisyonlarına belirledikleri adaylara bile çekimser yada red oyu veren İYİ partililerin katıldıkları ilk meclise hazırlıksız geldiklerini ortaya çıktı.

  • 0
  • 55
İYİ Partililerin ilk meclis şaşkınlığı
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Kuşadası Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı, 31 Mart yerel seçimlerinde göreve 2’inci kez seçilen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel başkanlığında yapıldı.

Kuşadası Belediye Meclisi’nde Plan Bütçe Komisyonu üyelerinin belirlendiği oylamada İYİ Partili meclis üyesi, kendi isminin yer aldığı listeyi onaylamadı. 2023 yılı faaliyet raporunun oy çokluğu ile kabul edildiği toplantıda Plan Bütçe Komisyonu için sunulan önergede ismi yer almasına rağmen İYİ Partili Eda Yurtcan önergeyi onaylamayarak şaşkınlık yarattı.

İmar komisyonu üyesi adayı olarak gösterdikleri isim olan İYİ partili meclis üyesi Ali Aydın’ın isminin oylandığı sırada birbirlerine bakarak ne yapacakları şaşkınlığı içinde olan İyi partili meclis üyelerinin bundan sonraki meclislerde nasıl bir grafik izleyecekleri merak konusu oldu.

Meclisi canlı yayından izleyen bir çok Kuşadalı vatandaş İYİ Partilileri şaşkın ördeğe benzettiklerini ifade etti.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Resmi Gazete’de yayınlandı; işte atama ve görevden alma kararları!

İYİ Parti heyetinden Başkan Ömer Günel'e tebrik ziyareti

Kuşadası mahalle muhtarlarından Başkan Ömer Günel'e ziyaret

Başkan Ömer Günel'in avukatından açıklama

KUGİAD Başkan Ömer Günel’i makamında ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Özel, Zübeyde Hanım’ın anıt mezarını ziyaret etti

Whatsapp İhbar Hattı