Dolar28.9073 TL
Euro31.5003 TL
Sterlin36.6248 TL
Aydın 15 °C
Çok Bulutlu

İsrail'in Gazze saldırılarında ölenlerin sayısı artıyor

İsrail, abluka altında tuttuğu Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını 9. gününde sabahın erken saatlerinden itibaren sürdürürken, İsrail'in "kapsamlı" bir kara operasyonu endişeyle bekleniyor.

  • 0
  • 22
İsrail'in Gazze saldırılarında ölenlerin sayısı artıyor
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

İsrail Cumartesi akşamı yaptığı açıklamada, Hamas’ın İsrail’e yönelik saldırısının ardından Gazze’ye yönelik beklenen geniş çaplı kara harekâtı öncesinde askeri güçlerinin “çok çeşitli operasyonel saldırı planlarını” uygulamaya hazırlandığını bildirdi.
İsrail Savunma Kuvvetleri, askerlerinin “ülke genelinde” konuşlandırıldığını ve “önemli kara operasyonlarına vurgu yaparak savaşın sonraki aşamaları için operasyonel hazırlığı” artırdıklarını söyledi.
İsrail ordusu, Hamas militanlarının ülke tarihindeki en kötü saldırılardan biriyle İsrail’in güneyini vurmasından bir hafta sonra Gazze’de “önemli kara operasyonları” için hazırlık yaptığını söyledi.
İsrail Savunma Kuvvetleri Cumartesi günü yaptığı açıklamada, savaşın bir sonraki aşamasının koordineli bir kara, deniz ve hava saldırısını içerebileceğini söyledi.
İsrail güçleri Hamas’ın geçen hafta başlattığı yıkıcı saldırıdan bu yana Gazze’yi bombalıyor.
Son günlerde, İsrail’in 1.1 milyon sivile -Gazze nüfusunun neredeyse yarısı- Gazze Şehri de dahil olmak üzere yoğun nüfuslu yerleşim bölgesinin kuzey kesimini terk etmelerini emretmesinin ardından yüz binlerce Filistinli evlerini terk etti.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Gökyüzünden haber var! Astrologlar neler diyor?

İsrail, gece boyunca Gazze'ye bomba yağdırdı

İsrail ordusu Gazze’de parlamento binasını işgal etti

İsrail’den Türkiye uyarısı: Hemen ayrılın

İsrail açıkladı: Ateşkes haberi yalanlandı

Orta Doğu kan gölü

Whatsapp İhbar Hattı