Dolar32.5164 TL
Euro34.7944 TL
Sterlin41.4221 TL
Aydın 37.5 °C
Parçalı Bulutlu

İsrail’den Türkiye uyarısı: Hemen ayrılın

Dünyayı ayağa kaldıran Gazze'deki "hastane katliamı" sonrası tepkilerin hedefindeki İsrail'den Türkiye'deki vatandaşlarına uyarı geldi.

  • 0
  • 80
İsrail’den Türkiye uyarısı: Hemen ayrılın
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

İsrail, Gazze’de yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği hastane saldırısı sonrası yurt dışında da alarm durumuna geçti.
İsrail hızla saldırıyı düzenlediğini yalanlarken Başbakan Binyamin Netanyahu, saldırıdan İslami Cihad'ın sorumlu olduğunu öne sürdü.
11 gündür Gazze’ye bomba yağdıran İsrail’in bu açıklaması “tatmin edici” bulunmazken Türkiye’den gelen sert tepkiler üzerine İsrail’den çarpıcı bir adım geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze’de bombalanan hastaneye ilişkin “İçerisinde kadınların, çocukların, masum sivillerin olduğu bir hastaneyi vurmak, İsrail'in en temel insani değerlerden yoksun saldırılarının son örneğidir. Gazze'de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti durdurmak için tüm insanlığı harekete geçmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
Türkiye’deki birçok siyasi parti temsilcisi ve yetkiliden de saldırıya tepki yağdı. Dışişleri Bakanlığı , Gazze Şeridi’nde yüzlerce Filistinli’nin hayatını kaybetmesine neden olan hastane saldırısını kınarken İstanbul ve Ankara’da İsrail elçilik binaları önünde İsrail karşıtı protesto gösterileri düzenlendi.

TÜRKİYE’YE SEYAHAT UYARISINI GÜNCELLEDİLER

Bu gelişmelerin ardından İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi, Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını en üst seviyeye yükseltti. İsrail, dün akşam yayınladığı seyahat güncellemesinde Türkiye’deki İsraillilere “derhal ülkeden ayrılma” çağrısı yaptı.
İsrail ayrıca Fas’a yönelik seyahat uyarısını 2. seviyeye getirerek vatandaşlarına “dikkatli olun” uyarısında bulundu.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Aydınlılar dikkat; Şiddetli rüzgar geliyor!

Ege Bölgesi'nin en sıcak ili Aydın!

İsrail, Gazze'de mülteci kampını vurdu; En az 39 kişi hayatını kaybetti

Filipinler’de yanardağ patladı!

Ege Bölgesi'nde aşırı sıcaklık uyarısı!

Kuşadası’nda Gazze’ye destek yürüyüşü düzenlendi

Whatsapp İhbar Hattı