Dolar28.9073 TL
Euro31.5003 TL
Sterlin36.6248 TL
Aydın 15 °C
Çok Bulutlu

İoanna Kuçuradi Herakleıtos’un bilgelik ateşi için Efes Selçuk’a geliyor

Herakleitos Felsefe Günleri 20- 21 Kasım tarihleri arasında “Anadolu’da Felsefe Dünü ve Bugününden Seçmeler” başlığıyla Efes Selçuk’ta düzenleniyor.

  • 0
  • 14
İoanna Kuçuradi Herakleıtos’un bilgelik ateşi için Efes Selçuk’a geliyor
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Türkiye Felsefe Kurumu, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve Efes Selçuk Belediyesi iş birliğiyle bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan Herakleitos Felsefe Günleri’ne çağımızın en önemli kadın filozoflarından olan, hocaların hocası Türkiye Felsefe Kurumu Başkanı Prof. Dr. İoanna Kuçuradi de katılım gösterecek.
Efes Selçuk Belediyesi, İlham Veren Kent’in hemşehrisi Herakleitos’un 2500 yıl önce yaktığı bilgi ve bilim ateşinin izinde Efesli Herakleitos Felsefe Günleri’nin üçüncüsünü düzenliyor. Herakleitos Felsefe Günleri 20 Kasım Pazartesi günü saat 11.00’de Ahmet Taner Kışlalı Toplantı Salonu’nda Türkiye Felsefe Kurumu Başkanı İoanna Kuçuradi ve Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in katılım düzenlenecek açılış oturumu ile başlayacak.
“Aynı nehirde iki defa yıkanılmaz” sözü ile değişimin kaçınılmaz olduğunu ve değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu düşüncesi ile çağının ötesinde birçok düşünürü etkileyen Herakleitos adına düzenlenecek Felsefe Günleri’nin ilk oturumu 20 Kasım Pazartesi günü saat 14.00’te “Anadolu’da Felsefenin Dününden Seçmeler” başlığı altında düzenlenecek.
21 Kasım Salı günü saat 14.00’te Selçuk Efes Kent Belleği’nde düzenlenecek Çocuklarla Felsefe oturumunda ilk ve orta dereceli okulların öğrencileri felsefe ile tanışacak.
Herakleitos Felsefe Günleri ile ilgili ayrıntılı bilgi Efes Selçuk Belediyesi sosyal medya hesaplarından edinilebilecek. 20- 21 Kasım tarihleri arasında farklı başlıklar altında düzenlenecek oturumlardan oluşan Herakleitos Felsefe Günleri kapsamında düzenlenen tüm seminerler ücretsiz olup tüm ilgililerinin katılımına açık olacak.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Genç ressamın eserleri Bodrumlu sanatseverlerle buluştu

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, tiyatro oyuncularını ayakta alkışladı

“Sihirli Gemi” çocuk oyunu her Cumartesi sahnede

Aktif Yaş Alma Merkezi’ndeki büyüklerin resim sergisine yoğun ilgi

Stratonıkeıa görsel sanatlar ve şiir sergisi

3 beş 8 ve diğer şeyler oyunu’ sanatseverlerle buluşuyor

Whatsapp İhbar Hattı