Dolar33.0035 TL
Euro35.9325 TL
Sterlin42.7371 TL
Aydın 41.1 °C
Az Bulutlu

Filiz Başkan gururla paylaştı: “Binlerce kursiyerimizle bir kültür sanat ordusu yarattık”

Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi bir kütüphane ve sosyal etkinlik merkezi olmanın çok ötesinde Efes Selçuk’un kültüre, sanata ve eğitime açılan penceresi oldu. Klasik kütüphane ve kurs merkezi anlayışının ötesinde merkezde her yaştan Efes Selçuk’lu vatandaş birbirinden farklı içerikli kurslara katılarak öğreniyor, eğleniyor ve deneyim kazanıyor.

  • 0
  • 32
Filiz Başkan gururla paylaştı: “Binlerce kursiyerimizle bir kültür sanat ordusu yarattık”
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Geçtiğimiz 5 yılda 3 binden fazla kursiyer merkezin bünyesinde gerçekleşen kurslara katılım gösterdi. Enstrüman kursları, dil kursları, ritim kurslarının yanı sıra öğrencilere neredeyse günün her saatinde ders çalışma, ücretsiz Wi-Fi’den yararlanma ve kitap okuma imkânı sunan merkezde ışıklar hiç sönmüyor.
Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde çocuklar keman, piyano, çello çalmayı öğrenirken kökleriyle buluşmak isteyenler dil kurslarına, yeni hobi edinmek isteyenler Kat-ı Sanatı kursuna katılıyor. Engelsiz bireyler, ritim kursu ile engelleri aşıyor. Her yaştan kitapsever okumanın tadını çıkartırken bir yandan öğrenciler sessiz ve güvenli bir ortamda ders çalışabiliyor. Birçok kültür ve sanat kursuna ev sahipliği yapan merkezde düzenlenen Arnavutça, İtalyanca ve Yunanca eğitimleri büyük ilgi görüyor. Kökleriyle buluşmak isteyenler yabancı dil kurslarında keyifli zaman geçirip öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.
Kültür ve sanata ilgilisi olan, öğrenmeye ve kendini geliştirmeye hevesli vatandaşları merkezde ağırlamaktan çok memnun olduklarını dile getiren Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi sorumlusu Vedat Yolcu; “Sabah 08.30’dan, gece 00.00’a kadar merkezimizde öğrencilerimize ders çalışma imkânı sağlıyoruz. Merkezimizde ayrıca çeşitli kurslarla da ücretsiz olarak hizmet vermekteyiz. Bu kurslar genelde enstrüman ağırlıklı olup keman, gitar, çello, piyano, ukulele, ritim, bendir, orff, erbane, darbuka, bando, yan flüt, bateri ile öğrencilerimizi müzikle buluşturuyoruz. Aynı zamanda vatandaşlarımızı istihdama dahil etmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Efes Selçuk Belediyesi iş birliği ile Meslek Edindirme Kursları düzenliyoruz. Bu kapsamda İngilizce kursları, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği, Pastacılık Kursları ve Barista Kursları gerçekleştirdik. Workshop şeklinde kısa süreli düzenlediğimiz bu kursları ileriki dönemlerde talep yoğunluğu sebebiyle uzun süreli olarak düzenlemeyi hedefliyoruz. Kültüre ve sanata ilgili, kendini geliştirmeye hevesli olan herkesi merkezimizde ağırladığımız için çok mutluyuz” dedi.
BU TÜR EĞİTİMLER VE KURSLAR DAHA DA GENİŞLETİLEREK DEVAM EDECEK
Beş yılda Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezinde binlerce kursiyerin katılımıyla kültür ve sanat alanında büyük bir hareket başlatıldığını belirten Filiz Başkan, kurs programlarının farklı yaş gruplarından ve ilgi alanlardan halkı bir araya getirerek kültürel zenginliği ve sanatsal değerleri güçlendirdiğini vurguladı. Filiz Başkan; "Bir bina yapmak kadar önemli olan o binaya ruh vermek ve yaşatmaktır. Biz beş yılda binlerce kursiyerimizle bir kültür sanat ordusu yarattık" dedi.

Kurslarda emeği geçen eğitmenlere ve kursiyerlere teşekkür ettiğini belirten Filiz Başkan, bu tür eğitimlerin ve kursların daha da genişletilerek devam edeceğini müjdeledi.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

lmen Yeşiltaş Çelik'in

9'uncusu Düzenlenen Kuşadası Gençlik Festivali Sona Erdi

lmen Yeşiltaş Çelik'in "Çerçevesiz" Adlı Sergisi İzleyicileri Kuşadası'nda Buluşturdu

Fethiye’de Galatasaray şampiyonluk gecesi düzenledi

Eski Devlet Bakanı Fikri Sağlar; “Kuşadası Başkan Ömer Günel vizyonu ile Kültür sanat Kenti oldu

Efes Selçuk tiyatro ile renkleniyor!

Whatsapp İhbar Hattı