Dolar28.9073 TL
Euro31.5003 TL
Sterlin36.6248 TL
Aydın 15.2 °C
Çok Bulutlu

Elinin hamuruyla ekmeğini kazanıyor!

Uzun yıllardır çalışma hayatında olan Serpil Bektaş, 2 kız çocuğunun hem eğitim masraflarını karşılamak hem de ev ekonomisine katkı sağlamak için unlu mamuller sektöründe emek veriyor.

  • 0
  • 22
Elinin hamuruyla ekmeğini kazanıyor!
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Çocuk yaştan beri çalışma hayatında olduğunu ifade eden 47 yaşındaki Bektaş, bir kadının özellikle bir annenin çalışma hayatında olmasının zorluklarına değindi. Hava aydınlanmadan işe gelmek zorunda olduğunu belirten Bektaş, bazen çocukların büyüdüğüne dahi şahitlik etmekte zorluk yaşadığını söyledi. Tüm zorluklara rağmen kadınların ekonomik özgürlüklerinin olması gerektiğini savunan Bektaş, ‘’ Elden gelen öğün olmaz, o da vaktinde gelmez’’ dedi.
‘’KADIN BİRÇOK KİMLİKLE VAR OLMAK ZORUNDA’’
Kadının toplumdaki rollerinin zorlayıcı olduğunu ifade eden Serpil Bektaş, ‘’ Kadın sadece kadın olamıyor. Bazen anne oluyor, bazen işçi oluyor, bazen evin direği oluyor, hizmetçisi oluyor. Tek bir rolü tek bir kimliği hiçbir zaman olamıyor. Bütün hayat böyle bir koşuşturmada her kimlikte var olmaya çalışmakla geçiyor’’ dedi.
‘’KADIN EKONOMİDE VAR OLMALI’’
Çalışma hayatı zorlayıcı da olsa kendi parasını kazanmanın gururunu yaşadığını söyleyen Bektaş, ‘’ Bazı zamanlar tabi çok bunalıyorum. Evimde oturup sadece çocuklarımla ilgilenmek istediğim dönemler oluyor. Hatta bazen insanın içinden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Yine de çalışmak güzel diye düşünüyorum. Kadın ekonomide var olmalı, sosyal hayatta var olmalı. Hiçbir kadın bir erkeğin eline bakar durumda hayat sürmemeli’’ diye konuştu.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Milas'ta muhtar eşleri buluşmasının 3.'sü gerçekleştirildi

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel: Kadına yönelik şiddete karşı cesaretle

“Kadına Şiddete Son” diyerek mor balon dağıttılar

Başkan Ceritoğlu Sengel’den eşitlik, özgürlük ve dayanışma mesajı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras: Değişim kadınların cesaretiyle başlayacak

Kadın yazarlar Efes Selçuk'ta buluştu

Whatsapp İhbar Hattı