Dolar31.2955 TL
Euro33.8406 TL
Sterlin39.6006 TL
Aydın 19.6 °C
Az Bulutlu

Efes Selçuk Çocuk Meclisi'nden çıkan ilk karar: Yılbaşı panayırı

İlk toplantılarını gerçekleştiren Efes Selçuk Çocuk Meclisi, Yılbaşı Panayırı için ilk kararına imza attılar. Yılbaşı Panayırı ile ilgili önerileri görüşerek karar alan küçük meclis üyeleri ayrıca ilçede yapılmasını istedikleri çalışmalar için fikir önerilerinde de bulundular. Meclis toplantısına vekâlet eden Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, ikinci toplantıda meclis Başkanı seçimi yapılarak yeni kararların alınacağını söyledi. Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, Meclis tutanaklarını tek tek okuyarak oylamaya sundu. Kararlar oy birliği ile kabul edildi.

  • 0
  • 16
Efes Selçuk Çocuk Meclisi'nden çıkan ilk karar: Yılbaşı panayırı
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Efes Antik Kenti’ndeki Odeon’da toplanarak meclislerini kuran çocuklar yeni yıl öncesi meclisi toplayarak kentteki yılbaşı kutlamaları ile ilgili tüm çocukların mutlu olacağı kararlar aldılar. Ahmet Taner Kışlalı Salonu’nda toplanan Efes Selçuk Çocuk Meclisi'ne Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel vekâleten başkanlık etti.
Efes Selçuk’ta her yıl düzenlenen Yılbaşı Panayırı için çocukların önerilerini dinleyen Başkan Ceritoğlu Sengel; “Biz Efes Selçuk’ta her sene Yeni Yıl Panayırı yapıyoruz. Herkes bu panayıra gelsin alışveriş yapsın, biraz da eğlensin istiyoruz. Panayırın çocuklarla ilgili olan kısmında bu kez sizin isteklerinizi dinlemek istedik” dedi.
Efes Selçuk Çocuk Meclisi’nin üyeleri Yılbaşı Panayırı ile ilgili istek ve önerilerini dile getirdiler. Meclis üyelerinin istek ve önerileri toparlanarak oylamaya sunuldu.
Çocuk Meclisi üyelerinin istekleri arasında Youtube İçerik Üreticilerinden Ceyda Kasabalı Albayram ve Fırat Albayram’ın katılımlarıyla bir söyleşi düzenlenmesi de yer aldı. Çocukların isteği üzerine Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel sevilen isimleri toplantıda arayarak çocuklar için söyleşi sözü aldı.
Yılbaşı Panayırı gündemi ile toplanan Çocuk Meclisi’nde Yılbaşı Panayırı’nda pamuk şekeri, patlamış mısır, büyük bir yılbaşı ağacı, çocuklar için hediyeler, yeni yıl öncesinde sokak hayvanlarının beslenmesi ve kitap dağıtımının yer aldığı etkinliklerin düzenlenmesine karar verildi.


Yorum Yaz
Diğer Haberler

Gençlik yıllarında satın aldığı bisikleti, 57 yıldır kullanıyor

900 yıllık manastır, doğaseverlerin rotasında

Başkan Ömer Günel çocukların kahramanı oldu!

Başkan Ömer Günel'e bir ödül daha!

Aydın’da ilginç dava

Oyuncu Tolga Savacı hayatını kaybetti

Whatsapp İhbar Hattı