Dolar28.9073 TL
Euro31.5003 TL
Sterlin36.6248 TL
Aydın 15 °C
Çok Bulutlu

Depremzede kadın çiftçilere dikkat çekmek için 2 bin 400 kilometre pedal çevirdi

Türkiye’de 6 Şubat depremlerinin etkilediği kentlerden biri olan Hatay’da, geçimlerini çiftçilik yaparak sağlayan kadınlara destek olmak amacıyla Kuşadası Rotary Kulübü tarafından başlatılan projeye dikkat çekmek için Hollanda’nın Enschede kentinden bisikletle tura çıkan Sümeyye Şahin’in son durağı Kuşadası oldu. Yaklaşık 2 bin 400 kilometre pedal basan Şahin, Kuşadası Rotary Kulübü Başkanı Şardan Yamaç ile birlikte Kuşadası Belediyesi’ni ziyaret etti.

  • 0
  • 23
Depremzede kadın çiftçilere dikkat çekmek için 2 bin 400 kilometre pedal çevirdi
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Kuşadası Rotary Kulübü, Türkiye’de 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremden sonra Hatay’da çiftçilikle uğraşan kadınlar için bir proje başlattı. Projede, geçimlerini topraktan sağlayan kadınlara fide, tohum ve organik gübre desteği verebilmek amacıyla Aydın Valiliği’nden alınan izinle bağış toplanmaya başlandı. Hollanda’da yaşayan Sümeyye Şahin de projeye karşı farkındalık oluşturmak amacıyla 2 Eylül’de Hollanda’nın Enschede kentinden bisikletiyle tura çıktı. Yaklaşık 2 bin 400 kilometre pedal basarak Almanya, İsviçre ve İtalya gibi ülkeleri geçen Şahin, 1 ay süren bisiklet turunu dün Kuşadası’nda tamamladı.

Hollanda’da Twente Üniversitesi’nde koordinatör olarak çalışan Sümeyye Şahin, kente gelmesinin ardından Kuşadası Rotary Kulübü Başkanı Şardan Yamaç, Kuşadası Rotary Kulübü Executive Sekreteri Mithat Sucuoğlu ve Hollanda’da 2015 yılında Türk asıllı Hollandalılar tarafından kurulan DENK Partisi’nin milletvekili adayı Funda İleri ile birlikte Kuşadası Belediyesi’ni ziyaret etti. Şahin, ziyaretinde Kuşadası Belediye Başkan Vekili Gürol Turhan, Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Sarıdedeoğlu ile bir araya gelerek projenin detaylarından bahsetti.

Kuşadası Rotary Kulübü’nün projesine destek verdiği için çok mutlu olduğunu belirten Sümeyye Şahin, “Ülkemiz maalesef 6 Şubat’ta çok kötü bir doğal afet yaşadı. Hatay’da ekonomik durumun yeniden eski haline dönmesi gerekiyor. Ayrıca depremzede kadınlarımızın da çalışmaya devam ederek ekonomik özgürlüklerini tekrar kazanmaları çok önemli” dedi.

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan ise, “Öncelikle Sümeyye Şahin’i duyarlı davranışından ötürü tebrik ediyorum. Kuşadası Rotary Kulübü de çok faydalı bir sosyal sorumluluk projesinin altına imza atmış. Kuşadası Belediyesi olarak biz de yetki ve imkanlarımız dahilinde kendilerine gerekli desteği vereceğiz” diye konuştu.Yorum Yaz
Diğer Haberler

Milas'ta muhtar eşleri buluşmasının 3.'sü gerçekleştirildi

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel: Kadına yönelik şiddete karşı cesaretle

“Kadına Şiddete Son” diyerek mor balon dağıttılar

Başkan Ceritoğlu Sengel’den eşitlik, özgürlük ve dayanışma mesajı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras: Değişim kadınların cesaretiyle başlayacak

Kadın yazarlar Efes Selçuk'ta buluştu

Whatsapp İhbar Hattı