Dolar28.9073 TL
Euro31.5003 TL
Sterlin36.6248 TL
Aydın 15.2 °C
Çok Bulutlu

CHP’li Karakoz “Söke afet bölgesi ilan edilsin”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, Aydın’daki sel afetini meclis gündemine taşıdı. Karakoz, Söke’nin afet bölgesi ilan edilmesini istedi.

  • 0
  • 22
CHP’li Karakoz “Söke afet bölgesi ilan edilsin”
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Aydın’da meydana gelen sağanak yağışlarla birlikte Söke, Koçarlı, Karpuzlu ve Çine ilçelerinde yaşanan sel felaketinde 3 kişi yaşamını yitirmiş kayıp olan 1 kişi içinse arama çalışmaları devam ediyor.
Sel afetinin yaşandığı gün CHP’nin 38. olağan kongresi nedeniyle Ankara’da bulunan ve kongre biter bitmez Aydın’a gelen, sel bölgesine ulaşan ve vatandaşların sorunlarını dinleyen CHP’li Karakoz, Ankara’ya döner dönmez konuyu TBMM gündemine taşıyarak, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM meclis başkanlığına soru önergesi verdi.DERE YATAKLARINA İLİŞKİN HERHANGİ BİR RAPOR VAR MI?

Milletvekili Karakoz “Yaşanan bu sel felaketinde en çok etkilenen Söke’nin Demirçay, Kisir ve Güneyyaka köylerinde birçok tarım arazisi sular altında kalmıştır. Tarihinin en büyük sel felaketini yaşayan Söke afet bölgesi ilan edilmeli ve zarar gören, mağdur olan vatandaşlarımızın yaraları sarılmalıdır” derken “Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürlüğü’nün Aydın ve ilçelerinde bulunan dere yataklarına ilişkin hazırladığı herhangi bir rapor var mıdır?” diye sordu.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Turunç köşe bucak temizlendi

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi açıklaması

Başkan Ömer Günel: Can dostlarımızı korumak ve yaşamlarını kolaylaştırmak hepimizin görevi

Marmaris’te fırtınayla gelen atıklar temizlendi

Marmarisli öğrenciler can dostları ziyaret etti

Türkiye’de yağmur suyu hasadı yapacak ilk kıyı ilçe belediyesi Kuşadası olacak

Whatsapp İhbar Hattı