Dolar31.2955 TL
Euro33.8406 TL
Sterlin39.6006 TL
Aydın 17.9 °C
Az Bulutlu

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan öğretmenlere anlamlı hediye

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Bodrum’da bir dizi etkinlik düzenlendi. Başkan Aras ve belediye ekipleri okullara ziyaretler gerçekleştirdi.

  • 0
  • 28
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan öğretmenlere anlamlı hediye
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programı Belediye Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı.
Törene, Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, daire amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, çevre okullardan öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
Törende Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aldal, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaparak öğretmenler gününü kutladı.
Öğretmenler günü programı Herodot Kültür Merkezi’nde devam etti. Program öncesinde Kaymakam Çit, Belediye Başkanı Aras, Milli Eğitim Müdürü Aldal ile protokol üyeleri, öğrenci ve öğretmenlerin hazırlamış olduğu resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan program, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aldal’ın konuşması ile sürdü. Konuşmaların ardından resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrenciler ve masa tenisi turnuvası ile 3 Sayı Atma basketbol turnuvasında dereceye giren öğretmenlere ödülleri verildi.
Öğretmenler günü programı, öğretmenlerin halk oyunu gösterisi ve öğrencilerin hazırladığı gösteriler ile sona erdi.BELEDİYEDEN ÖĞRETMENLERE ÇİÇEK TAKDİMİ

Bodrum Belediyesi tarafından ilçedeki okullarda görev yapan öğretmenlere çiçek takdim edildi.
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcıları İbrahim Akbaş, İlknur Ülküm Seferoğlu, Ummahan Yurt, Yaşar Çelikkan, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Durmuş Turkan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Selçuk Şimşek, Tarımsal Hizmetler Müdürü Mehmet Ali Bahar, Zabıta ve Saha Çözüm personelleri ile birlikte okulları tek tek gezerek öğretmenler gününü kutlayıp çiçek takdiminde bulundu.
Bodrum Belediyesi kreş ve gündüz bakımevlerinde görevli öğretmenler ise 23 Kasım Perşembe akşamı Bodrum Belediye AŞ organizasyonu ile düzenlenen yemekte bir araya geldi.CUMHURİYETİMİZİN AYDINLIK YÜZLERİ ÖĞRETMENLERİMİZ

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak şunları söyledi:
“Gelecek nesillerin yetişmesinde öncü rolü üstlenen erdemli ve fedakâr öğretmenlerimiz, çok boyutlu bir anlayışla gençlerimizi hayata hazırlamaktadır. Bir ülkenin geleceğinin mimarı olan öğretmenler, toplumun kültür ve değerlerinin genç kuşaklara aktarılmasında başrolü üstlenmektedir. Cumhuriyetimizin en önemli öznesi öğretmenlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana bilgi ve beceriyle çağdaşlık yolunda ülkemizin gelişim ve değişimini sağlamışlardır.“ÖĞRETMEN, İNSAN MİMARI, İNSANIN KİŞİLİĞİNİ BİÇİMLENDİREN BİR SANATKÂRDIR”

Demokratik ideallerin korunmasında ve geliştirilmesinde, bireylerin ve toplumun bilinçlendirilmesinde öğretmenin önemi tartışılmaz boyuttadır. Eğitim-öğretim hizmetlerini büyük bir fedakarlıkla yürüten öğretmenler, Cumhuriyetin aydınlık yüzleri olarak bizlerin baş tacıdır. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk de eğitim ile Türk çocukları ve gençlerini emanet ettiği öğretmenlere verdiği önemi, söylev ve demeçlerinde her fırsatta dile getirmiştir. Mustafa Kemal’in yolunda yürüyen, aklın ve bilimin ışığında aydınlanan, kendisini sürekli geliştiren, yenileyen bir toplum olmanın ön koşulu ise öğretmenlerin hak ettiği değere kavuşturulmasıdır.

“ÖĞRETMENLERİN YAŞAM KOŞULLARI İYİLEŞTİRİLMELİDİR”

Kültürel, sosyal, ekonomik, politik ve bireysel açıdan tüm toplumlarda çok önemli rol ve sorumlukları olan öğretmenlerimizin hak ettiği değeri ancak ve ancak yaşam koşullarını iyileştirerek, maddi ve manevi emeklerinin karşılığını vererek gösterebiliriz.
‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller’ yetiştirmek için büyük bir özveriyle çalışan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor; başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyen kalbimizde yaşayacak olan tüm öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum.”

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Aydın’da sınav yoğunluğu yaşandı

YKS başvurularında son gün!

Başkan Oktay, Urfalı öğrencilerin isteğini kırmadı

YKS başvuruları bugün başladı!

Yarıyıl tatili bugün başladı!

Milas Belediyesi açtığı kurslarla 4,5 yılda 3000 kişiye ulaştı

Whatsapp İhbar Hattı