Dolar28.9073 TL
Euro31.5003 TL
Sterlin36.6248 TL
Aydın 15.2 °C
Çok Bulutlu

Bakanlıktan İsrail ve Filistin'deki Türk vatandaşlarına uyarı

Dışişleri Bakanlığı'nın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, İsrail ve Filistin'de bulunan Türk vatandaşlarının kapalı alanlarda kalması gerektiği uyarısında bulunuldu. Öte yandan, Bakanlık, gelişmelerin takip edilebileceği resmi hesapları paylaştı.

  • 0
  • 36
Bakanlıktan İsrail ve Filistin'deki Türk vatandaşlarına uyarı
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Dışişleri Bakanlığı, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları'nın abluka altındaki Gazze Şeridi'nden İsrail'e başlattığı saldırıların ardından Filistin ve İsrail'deki Türk vatandaşlarını uyararak acil durum telefonlarını paylaştı.
Bakanlık, X sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşım yaptı.
İsrail ve Filistin'deki gelişmelerin yakından takip edildiği belirtilerek, "Vatandaşlarımızın güvenli kapalı alanlarda kalmaya devam etmeleri yararlı olacaktır. Gelişmeler için Tel Aviv Büyükelçiliğimiz, Kudüs Başkonsolosluğumuz ile Bakanlığımızın resmi web sayfaları ile sosyal medya hesaplarını takip etmeniz tavsiye olunur" ifadeleri kullanıldı.

ACİL DURUM NUMARALARI PAYLAŞILDI

Bakanlık, acil durumlar için Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosluğunun nöbetçi/acil durum telefonu "+972 54 660 62 10", Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçiliğinin nöbetçi/acil durum telefonu "+972 52 248 66 47" ile Konsolosluk çağrı merkezinin "+90 312 292 29 29" telefon numaralarını paylaştı.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Gökyüzünden haber var! Astrologlar neler diyor?

İsrail, gece boyunca Gazze'ye bomba yağdırdı

İsrail ordusu Gazze’de parlamento binasını işgal etti

İsrail’den Türkiye uyarısı: Hemen ayrılın

İsrail açıkladı: Ateşkes haberi yalanlandı

İsrail'in Gazze saldırılarında ölenlerin sayısı artıyor

Whatsapp İhbar Hattı