Dolar32.0636 TL
Euro34.7215 TL
Sterlin40.5553 TL
Aydın 20.7 °C
Açık

Aydın’da sınav yoğunluğu yaşandı

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı dolayısıyla Aydın’a gelen öğrenciler, sabah saatlerinde yoğun trafik oluşturdu.

  • 0
  • 22
Aydın’da sınav yoğunluğu yaşandı
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Oluşan sınav yoğunluğunda öğrencilerin mağdur olmaması için polis ekipleri de hem asayiş hem trafik yönünden tedbirlerini aldı. Öte yandan öğrencilerin işlemlerini tamamlayabilmesi için Efeler İlçe Nüfus Müdürlüğü de sınav başlayana kadar açık tutuldu.

Türkiye genelinde olduğu gibi Aydın’da da Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı heyecanı başladı. Sınava girecek il genelindeki öğrenciler, merkez ilçe Efeler’e akın ederken, sabah saatlerinde sınav yoğunluğu yaşandı. Belirlenen sınav noktasının güzergahında da trafik yoğunluğu yaşanırken, harekete geçen emniyet ekipleri hem asayiş yönünden hem de yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak ve öğrencilerin hızlı bir şekilde sınava yetişebilmeleri için çaba sarf etti. Ayrıca ekipler, sınav stresiyle kimliğini unutan, sınava gireceği okulu karıştıran öğrencilere de yardımcı olurken, öğrencilerin kimlik işlemlerini yapabilmeleri için Efeler İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü de sınav başlayana kadar açık tutuldu. Öğrenciler kadar ailelerin de heyecanlı olduğu sınav öncesi bekleyen veliler, çocuklarının başarılı bir sınav geçirmeleri için dua etti.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

Yangına hassas iller arasında yer alan Muğla’da eğitim verildi

Başkan Ömer Günel'den eğitime ve öğrencilere destek

Kuşadası’nda öğrenciler gezerek öğreniyor

Öğrencilere farkındalık eğitimi verildi

YKS başvurularında son gün!

Başkan Oktay, Urfalı öğrencilerin isteğini kırmadı

Whatsapp İhbar Hattı