Dolar33.0035 TL
Euro35.9325 TL
Sterlin42.7371 TL
Aydın 38.6 °C
Açık

Aydın'da sıcaklık alarmı!

Türkiye’nin en sıcak illerinden olan Aydın’da, hava sıcaklıkları artmaya devam ederken, en yüksek sıcaklığının 43 derece olacağı tahmin ediliyor.

  • 0
  • 43
Aydın'da sıcaklık alarmı!
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Aydın genelinde son haftalarda hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerine çıkması bekleniyor. Konu ile ilgili Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre hava sıcaklıklarının il genelinde 43 derecelere ulaşacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Aydın’da 24 Haziran Pazartesi günü hava sıcaklığı en düşük 23, en yüksek 41 derece olacak. 25 Haziran Salı günü hava sıcaklığı en düşük 23, en yüksek 41 derece olacak. 26 Haziran Çarşamba günü hava sıcaklığı en düşük 24, en yüksek 43 derece olacak. 27 Haziran Perşembe günü ise hava sıcaklığı en düşük 24, en yüksek 42 derece olacak.

Hafta sonuna kadar etkisini sürdürmesi beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle öğle saatleri olan 11.00 ile 16.00 saatleri arasında başta yaşlılar olmak üzere çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarılar yapıldı.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

İzmir için afet çalışması: "Binaların yüzde 50’sinde kontrol şart, acil"

Bedelli askerlik ücreti belli oldu

BAŞKAN ÖMER GÜNEL:

“BARIŞ VE DOSTLUK DOLU BİR GELECEĞİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

Dilan ve Engin Polat 2. kez hakim karşısına çıktı

Dünyanın en zengin insanı Bodrum'da!

Whatsapp İhbar Hattı