Dolar28.9073 TL
Euro31.5003 TL
Sterlin36.6248 TL
Aydın 15.2 °C
Çok Bulutlu

100. yıl heyecanı sokağı sardı!

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde Cumhuriyet’in 100.yıl kutlamalarına sayılı günler kala vatandaşın heyecanı başladı.

  • 0
  • 17
100. yıl heyecanı sokağı sardı!
copyright © guneyegehaberajansi.com
Yazı Boyutu:

Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılı kentte büyük heyecana neden oldu. Kuşadası Belediyesi’nin 100. yıla özel hazırladığı etkinlikleri dört gözle bekleyen vatandaşlar, mutluluklarını ve Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e minnetlerini ifade etti. Ülke genelinde iktidarın kutlamalara yeterli özeni göstermediğine değinen vatandaşlar, Kuşadası’nda ise 2 gün dolu dolu geçecek etkinlikler için Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e teşekkür etti.
GÖZLER ÜLKE GENELİNDE AYNI HEYECANI ARADI
Vatandaşlar, Kuşadası’nın iki günlük yoğun etkinlik programı için Başkan Ömer Günel’e teşekkür ederken, ‘’Keşke ülke genelinde aynı heyecanı görebilseydik. Bu önemli güne verilen değeri maalesef iktidar tarafında hissedemedik. 100. Yıl çok sönük geçiyor. Keşke ülkenin yöneticileri de bizimle aynı heyecanı hissediyor olsaydı. Yine de sevinçliyiz en azından kentimizde Cumhuriyet heyecanı doyasıya yaşanacak’’ diyerek sitemlerini ifade ettiler.
‘’ BİZ CUMHURİYET ÇOCUĞUYUZ’’
Cumhuriyet’in Türk milletine armağan olduğuna değinen vatandaşlar, ‘’ 100. Yıl için çok heyecanlıyız, çok gururluyuz ve çok mutluyuz. Atamıza binlerce kez şükrediyor ve teşekkür ediyoruz. Cumhuriyet kadar güzeli var mı? Bugün Ortadoğu’nun geldiği durumda değilsek hediyemiz olan Cumhuriyet sayesindedir. Nice yıllar Cumhuriyet’in ışığında geçirmek dileğiyle. Bizler Cumhuriyet çocuğuyuz’’ dediler.

Yorum Yaz
Diğer Haberler

3’üncü ‘Engelsiz Fest’ büyük bir enerjiyle başladı

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’dan engelliler günü mesajı

Efes Selçuk Çocuk Meclisi'nden çıkan ilk karar: Yılbaşı panayırı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Bu lezzeti tadan vazgeçemiyor!

Merkezefendi’de Engelsiz Fest başlıyor

Whatsapp İhbar Hattı